опубликовано 10.08.2016


Купити акумулятор рівноважна

Технічне обслуговування акумулятора

297. Оскільки при роботі акумуляторної батареї утворюється гримучий газ, не можна оглядати її, висвітлюючи відкритим вогнем.

Обслуговувані акумулятори (наприклад, в автомобілях ВАЗ) влітку слід раз в місяць при інтенсивній експлуатації, а в інші пори року через 2500 — 3000 км пробігу перевіряти рівень електроліту і доводити рівень до норми, заливаючи дистильовану воду (при нагріванні електроліту випаровується тільки вода).

Через кожні 10 000-15 000 км (раз у рік) перевіряйте кріплення батареї, а також чистоту і надійність кріплення наконечників проводів на полюсних штирях батареї. Білий наліт зі штирів і наконечників видаляють шліфувальною шкуркою, після чого на зовнішні (не контактні!) поверхні наносять тонкий шар технічного вазеліну.

298. Електроліт, пролитий на поверхню акумуляторної батареї, видаляють ганчіркою, змоченою в поташі або в 10 % розчині нашатирного спирту.

Грязь і вологу прибирають щіткою з жорсткою щетиною і сухою чистою ганчіркою. Не можна, щоб електроліт потрапляв на металеві частини автомобіля: це призведе до корозії. Місця її потрапляння зачищають і фарбують кислотостійкої фарбою.

При появі незначних тріщин в корпусі і заливальної мастиці батареї здайте батарею в ремонт. Тимчасово тріщину на банку акумулятора можна заліпити пластиліном, попередньо промивши місце навколо неї.

Регулярно перевіряйте батареї на автомобілі; якщо треба, підтягніть гайки.

Затягувати або отвертывать плоскогубцями гайки наконечників проводів не можна. Тільки гайковим ключем! Не можна вдаряти по наконечнику дроти, смикати за провід.

При пуску двигуна стартер включають не більше ніж на 10-15 с і лише 2-3 рази підряд, роблячи між включеннями паузу не менше півхвилини. Бережіть акумулятор, не лінуйтеся перемикатися на відповідні передачі при будь-яких змінах швидкості їзди.

• Перевірка рівня електроліту в акумуляторі

299. Рівень електроліту в акумуляторній батареї перевіряють через заливні отвори за допомогою скляної трубки з внутрішнім діаметром 3-5 мм.

Опустіть трубку в акумулятор до упору в запобіжний щиток, потім щільно закрийте пальцем її зовнішній отвір і вийміть її. Стовпчик електроліту в трубці вкаже його рівень в батареї.

В батареях з індикатором (тубусом) електроліт повинен бути на одному рівні з ним або вище його на 5 мм. В батареях без тубуса або індикатора рівень електроліту повинен бути на 5-10 мм вище запобіжного щитка або верхнього краю сепараторів.

Якщо рівень електроліту знизився в результаті випаровування води (нормальний процес), слід додати у батарею дистильовану воду (ні в якому разі не водопровідну або з придорожнього струмка — акумулятор сяде) температурою 15-25 «С.

Якщо рівень електроліту вище нормального, слід відсмоктати його гумовою грушею з эбонитовым наконечником, інакше він буде вихлюпуватися з батареї.

300. Після тривалої поїздки огляньте батарею. Якщо на її поверхні залишається електроліт, значить, відбувається вихлюпування.

за Причиною цього може бути підвищений рівень електроліту в батареї (перевірте і встановіть нормальний) або поява тріщин в корпусі і заливальної мастиці акумулятора (слід відремонтувати батарею).

Якщо ж ні перше і не друге, то слід перевірити і відрегулювати напруга генератора і перевірити, не сульфатирована батарея.

Якщо при зовнішньому огляді виявляється, що електроліт підтікає, а відразу здати в ремонт батарею немає можливості, періодично додавайте електроліт в несправний відділення.

• Сульфатація батареї

301. При слабкій сульфатації батарею вам зможуть врятувати на СТО одним або декількома циклами заряду малим струмом/ розряд.

Сильно сульфатированную батарею необхідно міняти: ремонт неможливий.

Сульфатирование відбувається при їзді на автомобілі з дуже низьким рівнем електроліту в батареї, а також при дуже довгому перебуванні батареї в розрядженому або не повністю зарядженому стані. У цьому випадку на поверхні пластин батареї утворюються нерозчинні в електроліті великі кристали сірчанокислого свинцю.

• Зберігання акумулятора

302. Якщо автомобіль тривалий час не використовується, батарею слід зняти і зберігати в сухому місці.

Оптимальна температура при зберіганні обслуговуваних акумуляторів російського виробництва — від -20 °С до 0°С, необслуговуваних західних акумуляторів — від О °С до +27 °С. При таких температурах сповільнюються процеси корозії пластин і саморозряду батареї. Заряджають зберігається батарею раз на три місяці (батареї 6СТ-55А — раз у рік). Зберігання батареї в розрядженому стані робить її непридатною до використання. Якщо батарею знімають на зиму, не експлуатуючи автомобіль в цей час року, то перевірку і підзарядку батареї здійснюють навесні, перед установкою.

• Приготування електроліту

303. При приготуванні електроліту кислоту маленькими порціями вливають у воду, і ніяк інакше, і ні в якому разі не навпаки.

При вливання води в кислоту відбувається закипання, розігріта кислота розбризкується і завдає опіки.

Електроліт готують з акумуляторної сірчаної кислоти тільки вищого сорту (перший сорт призведе до передчасного виходу з ладу акумулятора) і дистильованої води, не перебувала в залізних судинах. Посуд для приготування електроліту може бути керамічної, ебонітовою, свинцевої (не скляної — лопне).

Нормальною для центральних районів Росії щільності електроліт — 1,28 г/см3 (для районів з помірним кліматом) — готується з 0,36 л сірчаної кислоти і 1 л дистильованої води.

Готовий електроліт на 15-20 годин залишають в закритому посуді, щоб він охолов і сталося випадання осаду на дно.

Сірчану кислоту в щільно закритому посуді не зберігають: вона швидко вбирає атмосферну вологу.

У північних районах, де температура взимку опускається до -40 °С, нормальна щільність електроліту становить 1,29 г/см3 (виміряна при температурі +20-25 °С). Для приготування такого електроліту на літр води беруть 0,38 л сірчаної кислоти.

В теплих південних районах, де не буває сильних морозів, щільність електроліту повинна становити 1,26 г/см3, а готують його з розрахунку 0,33 л сірчаної кислоти на літр води.

Чим вище щільність електроліту, тим нижча температура його замерзання.

304. Якщо при зберіганні протягом місяця батарея розрядилася більш ніж на 10%, потрібен її огляд і ремонт.

Таке може відбуватися, якщо ви заливали в неї недистиллированную воду, а також у разі потрапляння металевих частинок в батарею. Можливо, замініть електроліт, промивши внутрішність бака, і протріть поверхню батареї.

Саморозряд батареї прискорюється і тоді, коли батарея довго зберігається. При цьому щільність електроліту в нижніх шарах стає більш високою, ніж у верхніх.

305. Якщо при використанні автомобіля батарея розряджається дуже швидко, насамперед підсильте самоконтроль за економністю режиму водіння.

Уникайте частих пусків двигуна, при русі на низьких швидкостях ніколи не забувайте перемикатися на нижчі передачі.

Крім того, вимкніть встановлені вами зайві додаткові фари та інші зайві споживачі електроенергії.

Іноді буває необхідна перевірка, чи не відбувається витік струму через пошкодження ізоляції в системі електроустаткування (тоді мі-лиамперметр, включений між наконечником позитивного проводу та позитивним висновком батареї, покаже струм 1 мА при відключених споживачах), а також перевірка генератора й регулятора напруги, перевірка на сульфатацию.

306. Щільність електроліту в обслуговуваному акумуляторі вимірюють кислотомером — автомобільним ареометром (щоб дізнатися ступінь розрядженості батареї).

Наконечник кислотомера опускають в заливний отвір акумулятора, засмоктують електроліт і по розподілах плаваючого в колбі ареометра визначають величину щільності електроліту.

Щільність, знижена від норми (складової 1,28 г/см3) на 0,01 г/см3 відповідає розряду 6 %. Слід пам’ятати, однак, що на свідчення кислотомера потрібно робити температурну поправку. Густина електроліту повинна бути дорівнює 1,27—1,28 г/см3 при температурі +25 °С. При температурі +5—10°С вона збільшується приблизно на 0,01 г/см3, при температурі -10°С — на 0,02 г/см3, при -25 °С — на 0,03 г/см3. Щільність електроліту не вимірюють при ненормальний рівні електроліту, при «киплячому» або занадто гарячому електроліті. До-ліві дистильовану воду в батарею, почекайте, поки електроліт перемішається (кілька годин, якщо батарея розряджена).

Якщо батарея розряджена на 25 % взимку (кислотомер показує 1,25) або на 50% влітку (кислотомер показує 1,19), вона потребує зняття і підзарядки.

Якщо у вас немає ареометра, досить перевіряти густину електроліту двічі на рік: навесні та восени.

• Зарядка акумулятора

307. Акумулятор можна заряджати та не знімаючи з автомобіля, лише попередньо від’єднавши позитивний і негативний кабелі.

Для зарядки акумулятора необхідно виконати наступне (пункти, позначені *> не враховуються, якщо на автомобілі встановлений обслуговує акумулятор).

— Перед зарядкою перевірити рівень електроліту і, якщо потрібно, долийте дистильованої води.

— Замерзлий акумулятор перед зарядкою повинен розтанути.

— Вигвинтіть пробки з акумулятора або витягніть їх з допомогою маленької викрутки і покладіть на отвори. Тим самим запобігається выпрыскивание кислоти, що утворюються при зарядці гази можуть виходити вільно.

— Для заряду краще всього використовувати струм, рівний 0,1 ємності батареї (якщо ємність батареї 55 Ач, то струм заряду повинен бути 5,5 А.

— Заряджають акумулятор тільки в добре провітрюваному приміщенні (якщо вмонтований акумулятор, капот повинен бути відкритий).

— Позитивний полюс акумулятора з’єднують з позитивним полюсом зарядного пристрою, а негативний — з негативним.

— Заряджають акумулятор до тих пір, поки у всіх комірках не почне активно утворюватися газ.

— Після зарядки перевірити рівень електроліту, долийте, якщо потрібно, дистильованої води.

— Перевірте також щільність електроліту. Якщо у однієї із осередків вона значно (більш ніж на 0,04 г/см3) нижче, ніж в інших (наприклад, у п’яти осередках — 1,28 г/см3, а в одній — 1,18 г/см3), означає, що акумулятор пошкоджений, і його потрібно замінити.

— Зачекайте приблизно 20 хвилин, поки з акумулятора вийде газ, потім загвинтіть або вставити пробки.

При відключеному акумуляторі двигун не повинен працювати, інакше пошкоджується електрообладнання.

Зарядку акумулятора зазвичай виробляють фахівці.

308. Якщо акумулятор «сів» і не обертає колінвал, а запустити двигун з буксира немає можливості, і поруч немає нікого, хто допоміг би розштовхати машину, спробуйте наступну хитрість.

Затягніть ручне гальмо, вивісите за допомогою домкрата ліве провідне колесо, закрийте повітряну заслінку карбюратора, увімкніть четверту або п’яту передачу. В рукавичках або рукавицях (щоб не подряпатися), повертайте по ходу руху вивішене колесо.

Коли двигун почне працювати, увімкніть нейтралку і приберіть домкрат.

309. При покупці нової акумуляторної батареї виділіть її по ємності рівною або близькою до ємності замінити батареї.

Установка акумулятора з ємністю багато більше розрахункової дає тільки тимчасовий виграш, тому що такий акумулятор буде експлуатуватися недозаряженным. При купівлі віддайте перевагу німецьким або скандинавським акумуляторів, які призначені для роботи в умовах клімату, аналогічного російському, і при цьому дуже якісні. При купівлі акумулятора з залитих електролітом перевірте, чи заряджений він і яка щільність електроліту. Якість європейських сухозаря-ваних акумуляторів гарантовано. Більшість же російських батарей, хоча і називаються «сухозарядженими», але вимагають дозарядки після заливки електроліту. Затока електроліт в новопридбаний акумулятор, через годинку-інший перевірте щільність і дозарядите, якщо вона нижче покладеної.

• «Прикурювання» від акумулятора іншого автомобіля

310. Коли від вашого акумулятора «прикурюють» автомобілі з несправною батареєю, можливі короткі замикання батареї і потужне іскріння.

Те ж саме може статися при випадковому закорачіваніі протилежної клеми на масу автомобіля. Будьте обережні при поводженні з акумуляторами.

311. Для «прикурювання» (тобто полегшення запуску двигуна) від акумулятора іншого автомобіля краще використовувати кабель з ізольованими затискачами з площею поперечного перерізу 25 мм2.

Обидва акумулятори повинні мати напругу 12 Ст. Розряджений акумулятор не повинен бути замерзлим, рівень рідини в ньому повинен бути нормальним. Автомобілі повинні знаходитись на такій відстані, щоб вони не контактували один з одним, і стояти на ручному гальмі, важіль ручної коробки передач — на нейтралці, а автоматичною — у положенні «Р». Всі споживачі електроенергії повинні бути відключені. Двигун автомобіля-донора повинен працювати на холостому ходу, що дозволить уникнути пошкодження генератора. Полегшує пуск двигуна подібним чином, слід бути обережним: не можна стояти поруч з акумулятором з запаленою сигаретою, оскільки заряджає акумулятор може виділятися горючий газ.

312. Якщо у вас є спеціальний, промислового виробництва кабель полегшення пуску двигуна, його підключення здійснюється в наступній послідовності:

— червоний кабель підключають до позитивного полюса розрядженого акумулятора;

— інший кінець червоного кабель підключають до позитивного полюса акумулятора-донора;

— чорний кабель підключають до негативного полюса акумулятора-донора;

— інший кінець чорного кабель підключають до «масі» автомобіля, акумулятор якого розряджений (найкраще до будь-якої металевої деталі, пригвинченої до блоку циліндрів двигуна).

Перевірте надійність встановлення затискачів кабелів: клеми підключеного кабелю не повинні стикатися один з одним, а позитивний затискач не повинен стикатися з «масою» (кузовом або рамою).

• І ще.

313. При запуску двигуна з розрядженим акумулятором не вмикайте стартер більш ніж на 10 секунд.

Справа в тому, що від сильного струму клеми і кабель нагріваються. Між включеннями стартера слід робити паузу, що триває півхвилини. В процесі «прикурювання» не нахиляйтеся над акумулятором: можна отримати опік. Після запуску від’єднують кабель в послідовності, зворотній тій, в якій приєднували.

314. У сильні морози забирайте акумулятор на ніч додому.

За умови, звичайно, що в автомобілі є автономна протиугінна сигналізація.

І ще одна невеличка хитрість: залишаючи автомобіль на стоянці або у гаражі, від’єднайте плюсову клему акумулятора. Якщо на вашу машину зазіхне викрадач, йому знадобиться додатковий час на те, щоб зрозуміти, чому двигун не заводиться, і ця додаткова хвилина зловмисника і погубить.

Функції протиугінного пристрою може виконувати і вимикач «маси», встановлений у місці, відомому тільки господареві. Паралельно контактам вимикача двома тонкими проводками під’єднайте звичайний плавкий запобіжник (2А). Тепер при виключенні «маси» ланцюг виявиться замкнутої через запобіжник, і габаритні вогні будуть горіти. Однак, при включенні запалювання запобіжник, не розрахований на таке навантаження, миттєво перегорить, і ланцюг обесточится.

Подивіться також: Генератор

Короткий опис статті: сервіс акумуляторів Збірка корисних порад по ремонту, обслуговування та догляду за автомобілем. Поради розбиті за тематиками, є можливість додати ваш рада. поради автолюбителям, автомобіль, ремонт, обслуговування, догляд, двигун, система, мастила, запалювання, охолодження, карбюратор, впорскування, електрообладнання, рульове, ходова, трансмісія, гальмівна, генератор, регулятор, обкатка, інструмент, повний привід, ремінь, шини, ABS, АБС, тиск, олія, мастило, радіатор, термостат, фільтр, ТО, технічне обслуговування, коробка передач, міст, зчеплення, акумулятор, колеса, підвіска, стартер, дизель, насос, тиску, каталізатор

Source: http://akumuliatory.com/tag/elektroltu/Смотреть видео про купити акумулятор рівноважна • Робота акумулятора супроводжується виділенням вибухонебезпечної суміші водню і повітря. Забороняється біля батареї курити, користуватися відкритим вогнем, вести зварювальні та інші роботи, пов’язані з іскроутворенням і замиканням полюсних виводів.

 • Електроліт – це розчин сірчаної кислоти. При попаданні електроліту на незахищені ділянки тіла необхідно промити їх водою і 10% розчином питної соди.
 • Приєднання і від’єднання батареї повинно проводитись при відключених споживачах струму, виключеному зарядному пристрої. Спочатку приєднується плюсовий полюс, потім – мінусовий. Від’єднання відбувається в зворотньому порядку.
 • Клеми підвідних проводів повинні бути щільно затиснені, а самі проводи послаблені. Батарея повинна бути надійно закріплена в штатному гнізді автомобіля.

Експлуатація батареї

 • Батарею слід утримувати в чистоті.
 • Раз у три місяці перевірте надійність закріплення батареї.
 • Не допускайте забруднення поверхні батареї. При необхідності
  протріть поверхню батареї вологою ганчіркою.
 • Полюсні виводи і клеми повинні бути чистими. Рекомендується після закріплення змастити їх технічним вазеліном або іншою густою нейтральною мастикою.
 • Запуск двигуна повинен проводитись при виключеному зчепленні
  (якщо це передбачено конструкцією автомобіля) тривалістю не більше
  5 – 7 секунд. Перерва між запусками має перевищувати 1 хвилину. Якщо після 3-4 спроб двигун не запрацював, то батарею необхідно зарядити, систему запуску двигуна перевірити.

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ наявність неполадок в системі запуску двигуна,тому що це спричиняє перенавантаження акумуляторної батареї, руйнуванняпозитивних пластин і потемніння електроліту у всіх або декількохсекціях, тобто до виходу з ладу акумулятора.

Раз у три місяці перевіряйте падіння напруги на клемах акумулятора вмомент запуску двигуна. Якщо напруга падає нижче 11В, то деякіелементи системи запуску (наприклад – стартер) несправні. Пам’ятайте,що пластини акумулятора розраховані на тривалу експлуатацію із запасомнадійності. Якщо пластини руйнуються і електроліт темніє в періодгарантійного терміну, то це свідчить про вплив перевантаження і частих глибоких розрядів. При виявленні потемніння електроліту і руйнуванняпластин в період гарантійного терміну в гарантійному обміні будевідмовлено.

 • При експлуатації автомобілів рівень зарядної напруги повинен відповідати вимогам інструкції на транспортний засіб і знаходиться в межах 13,9 – 14,4В незалежно від режиму роботи двигуна і включених споживачів (крім автомобілів, що працюють в інтенсивному режимі, наприклад, таксі).

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯексплуатація батарей в режиміНЕДОЗАРЯДУ,тобто при напрузі нижче 13,9В. Тривалий недозаряд спричиняє глибокий розряд акумулятора, що є недопустимим.

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯексплуатація батарей в режиміПЕРЕЗАРЯДУ,тобто при напрузі вище 14,4В. Напруга вище норми спричиняєвикипання води і підвищення густини робочої рідини, руйнуваннясвинцевих пластин, помутніння і потемніння електроліту в одній, декількох або всіх секціях батареї. Напруга вище 14,5В можепривести до вибуху акумулятора. Тому не рідше одного разу в 2 місяціперевіряйте рівень зарядної напруги.Контроль рівня електроліту в акумуляторі, що не обслуговується неможливий, тому при його експлуатації особливо важливо не допустити перезаряд.

 • Рівень електроліту не повинний бути нижчим норми. При експлуатації малообслуговуваного і ремонтопридатного акумуляторів споживач зобов’язаний підтримувати рівень електроліту шляхом доливання дистильованої води.

Увага! Доливання електроліту й інших рідин заборонено.

 • Стежте за електроустаткуванням Вашого автомобіля. Не допускайте впливу на акумулятор електросистеми, елементів кузова, сигналізації автомобіля як джерел споживання електроенергії при виключеному двигуні. Такий вплив характеризується струмом витоку. Один раз у 3 місяці вимірюйте струм між відключеною від акумулятора негативною клемою і негативним полюсним виводом акумулятора (не проводьте цю операцію самостійно, якщо автомобіль оснащений комп’ютером). Використовуйте амперметр класу точності не нижче 1. Якщо струм витоку є, то акумулятор буде розряджатися при виключеному двигуні, а тривалий вплив підвищеного струму витоку спричиняє глибокийрозряд і деформування негативних пластин або негативних полюсних мостів у всіх чи деяких секціях акумуляторної батареї, тобто руйнування акумулятора. Якщо автомобіль не експлуатується 2 – 3 доби і має струм витоку більще 10 мА, акумулятор може цілком розрядитися залежно від ступеня зарядженості батареї на момент вимикання автомобіля.
 • Батарею слід підтримувати в зарядженому стані. Не рідше одного разу в 3 місяці, а також у випадку ненадійного пуску двигуна, необхідно перевіряти ступінь зарядженості по напрузі розімкненого кола (НРК), тобто необхідно перевірити напругу на відключеному від автомобіля акумуляторі. Вимір НРК необхідно робити не раніше ніж через 8 годин після вимикання двигуна. У цілком зарядженої батареї величина НРК складає 12,7 – 12,9В при температурі 20 – 25С. Вимір НРК слід робити за допомогою високоомного вольтметра класу точності не нижче 1,0. Після виміру НРК варто установити ступінь зарядженості батареї по таблиці 2 з урахуванням температури навколишнього середовища.

Таблиця 2

Ступінь зарядженості

Рівноважна напруга розімкненого кола, Вольт при температурі

%

20…25С

+5 …-5

-10…-15

100

12,7

12,8

12,9

75

12,45

12,55

12,65

50

12,2

12, 30

12,40

25

11,95

12, 05

12,15

О

11,6

11, 7

11,8

 • Батарею, ступінь зарядженості якої нижче 75 % узимку і 50 % улітку, необхідно зняти з машини і зарядити. Зарядку потрібно здійснювати при постійному струмі, що дорівнює 1/10 ємності батареї. Зарядка вважається закінченою після досягнення напруги на батареї (при підключеному зарядному пристрої) рівної 16,0В. Пам’ятайте, якщо ступінь заряду батареї нижче 75% узимку і 50% улітку, генератор автомобіля не зможе відновити нормальний ступінь зарядженості навіть при тривалих (більше 12 годин) періодах безупинної експлуатації автомобіля

 

Source: http://akb.lviv.ua/?p=34Больше информации про купити акумулятор рівноважна

Шпаргалки по електроустаткуванню — Основні характеристики акумуляторів і акумуляторних батарей

Page 4 of 14

Основні характеристики акумуляторів і акумуляторних батарей.

ЕРС акумулятора являє собою різниця електродних потенціалів, виміряну при розімкнутому зовнішньому ланцюзі. Електродний потенціал при розімкнутому зовнішньому ланцюзі складається з рівноважного електродного потенціалу та потенціалу поляризації. Рівноважний електродний потенціал характеризує стан електрода при відсутності перехідних процесів у електрохімічній системі. Потенціал поляризації визначається як різниця між потенціалом електрода при заряді і розряді та його потенціалом при розімкнутому зовнішньому ланцюзі. Електродна поляризація зберігається в акумуляторі і при відсутності струму після відключення навантаження від зарядного пристрою. Це пов’язано з дифузійним процесом вирівнювання концентрації електроліту в порах електродів і просторі акумуляторних осередків. Швидкість дифузії невелика, тому загасання перехідних процесів відбувається протягом декількох годин і навіть діб в залежності від температури електроліту. Враховуючи наявність двох складових електродного потенціалу при перехідних режимах, розрізняють рівноважну і неравновесную ЕРС акумулятора.

Рівноважна ЕРС свинцевого акумулятора залежить від хімічних і фізичних властивостей активних речовин і концентрації їх іонів в електроліті. На величину ЕРС впливає щільність електроліту і дуже незначно температура. Зміна ЕРС в залежності від температури становить менше 3-10-4 В/град. Залежність ЕРС від щільності електроліту в діапазоні 1,05-1,30 г/см 3 виглядає у вигляді формули:

Е=0,84+р,

де ? — ЕРС акумулятора, В:

р — приведена до температури 5°С густина електроліту, г/см 3 .

З підвищенням щільності електроліту ЕРС зростає (рис 2.19).

При робочих щільності електроліту 1,07-1,30 г/см е ЕРС не дає точного уявлення про ступінь розрядженості акумулятора, так як ЕРС розрядженого акумулятора з електролітом більшої щільності буде вище.

ЕРС не залежить від кількості закладених в акумулятор активних матеріалів і від геометричних розмірів електродів. ЕРС акумуляторної батареї збільшується пропорційно числу послідовно включених акумуляторів т:

Щільність електроліту в порах електродів і в моноблоці однакова у акумуляторів, які перебувають у стані спокою. Цієї щільності відповідає ЕРС спокою. Внаслідок поляризації пластин і зміни концентрації електроліту в порах електродів щодо концентрації електроліту в моноблоці, ЕРС при розряді менше, а при заряді більше ЕРС спокою. Основною причиною зміни ЕРС в процесі розряду або заряду є зміна щільності електроліту, що бере участь в електрохімічних процесах.

Напругу.

Напруга відрізняється від його ЕРС на величину падіння напруги у внутрішньому колі при проходженні розрядного або зарядного струму. При розряді напруга на висновках акумулятора менше ЕРС, а при заряді більше.

Розрядне напруга

де ?п — ЕРС поляризації, В; /p — сила розрядного струму. А; м — повний внутрішній опір. Ом; р0 — омічний опір акумулятора, Ом.

Зарядний напруга

де /3 — сила зарядного струму, А.

ЕРС поляризації пов’язана зі зміною електродних потенціалів при проходженні струму і залежить від різниці концентрацій електроліту між електродами і в порах активної маси електродів. При розряді потенціали електродів зближуються, а при заряді розсуваються. Зміною різниці концентрацій електроліту обумовлено нелінійне зниження напруги на початковому ділянці b — з (рис. 2.20) розрядної характеристики Up = f(x).

При включенні акумулятора з початковою ЕРС Е0 на розряд відбувається різкий спад напруги на величину ді0 (ділянка а — b розрядної характеристики), що дорівнює падінню напруги на омічного опору р0. Лінійному ділянці з — d розрядної характеристики відповідає постійна різниця концентрацій електроліту між електродами і в порах активної маси електродів. Зменшення напруги пов’язане зі зниженням щільності електроліту в моноблоці. На лінійному ділянці ЕРС поляризації має максимальне значення ЕП т-

При постійній силі розрядного струму в одиницю часу витрачається певна кількість активних матеріалів. Щільність електроліту зменшується за лінійним законом (рис. 2.21, а).

В відповідності з зміною густини електроліту зменшується ЕРС і напругу акумулятора. До кінця розряду сірчанокислий свинець закриває пори активної речовини. перешкоджаючи припливу електроліту з посудини і збільшуючи електроопору електродів. Рівновага порушується і напруга починає різко падати. Акумуляторні батареї розряджаються тільки до кінцевої напруги UK р, відповідного перегину розрядної характеристики Up=f(T). Розряд припиняється, хоча активні матеріали витрачені не повністю. Подальший розряд шкідливий для акумулятора і не має сенсу, так як напруга стає нестійким.

Після відключення навантаження напруга підвищується до значення ЕРС, відповідного щільності електроліту в порах електродів. Потім протягом деякого часу ЕРС зростає в міру вирівнювання концентрації електроліту в порах електродів і в обсязі акумуляторної комірки за рахунок дифузії. Можливість підвищення щільності електроліту в порах електродів під час нетривалого бездіяльності після розряду використовується при пуску двигуна. Пуск рекомендується здійснювати окремими короткочасними спробами з перервами в 1-1,5 хв. Переривчастий розряд сприяє також кращому використанню глибинних шарів активних речовин електродів.

В режимі заряду (рис. 2.21, б) напруга U3 на висновках акумулятора зростає внаслідок внутрішнього падіння напруги і підвищення ЕРС при збільшенні густини електроліту в порах електродів. При зростанні напруги до 2,3 В активні речовини відновлюються. Енергія заряду йде на розкладання води на водень і кисень, які виділяються у вигляді бульбашок газу. Газовиділення при цьому нагадує кипіння. Його можна зменшити за рахунок зниження до кінця розряду величини зарядного струму.

Частина позитивних іонів водню, що виділяються на негативному електроді, нейтралізуються електронами. Надлишок іонів накопичується на поверхні електрода і створює перенапруження до 0,33 Ст. Напруга в кінці заряду підвищується до 2,6-2,7 і при подальшому заряді залишається незмінним. Сталість напруги протягом 1-2 год заряду і рясне газовиділення є ознаками кінця заряду.

Після відключення акумулятора від зарядного пристрою напруга падає до значення ЕРС, відповідного щільності електроліту в порах, а потім знижується, поки вирівнюються щільності електроліту в порах пластин і в акумуляторному посудині.

Напруга на висновках акумуляторної батареї при розряді залежить від сили розрядного струму і температури електроліту.

При збільшенні сили розрядного струму 1р напруга знижується швидше (рис. 2.22, а) внаслідок більшої різниці концентрацій електроліту в акумуляторній дільниці посудині і в порах електродів, а також більшого внутрішнього падіння напруги в батареї.

Все це призводить до необхідності більш раннього припинення розряду батареї. Щоб уникнути утворення на електродах великих нерозчинних кристалів сульфату свинцю розряд батарей припиняють при кінцевому напрузі 1,75 на одному акумуляторі при 20-годинному номінальному режимі. В стартерному режимі розряду струмом силою ЗС20 при температурі 25°С UK р = 1,5 В, а при температурі — 18°С UK р = 1 Ст.

При зниженні температури збільшується в’язкість, питомий електроопір електроліту і зменшується швидкість дифузії електроліту з акумулятора судини в пори активних речовин електродів. Тож розрядні характеристики UP = f(x) проходять нижче (рис. 2.22, б, в). При температурах від -40 до -10°С опір електроліту в 2-3 рази

більше, ніж при температурі 25°С. На

рис. 2.23 показано зміну напруги U30 на 30-й секунді розряду батареї ємністю 55 А / год з зміною сили розрядного струму.

Середнє значення розрядної напруги за час Тр

Внутрішній опір.

Опір акумулятора складається з опору поляризації електродів, електроліту, сепараторів, межэлементных перемичок та інших струмоведучих деталей. Опір електродів і струмоведучих деталей мало змінюється зі зміною температури.

Повним внутрішнім опором акумулятора прийнято називати опір, який чиниться проходженню через акумулятор постійного розрядного або зарядного струму:

де рп — опір поляризації.

Опір поляризації зменшується із збільшення сили струму і зростає з пониженням температури (рис. 2.24).

Омічний опір акумулятора складається з опорів електродів, електроліту, сепараторів, межэлементных перемичок та інших струмоведучих деталей.

Опір електродів і струмоведучих деталей мало змінюється зі зміною температури. Зростання внутрішнього опору акумуляторної батареї з пониженням температури (рис. 2.25) пов’язаний, в основному, із збільшенням опору електроліту (рис. 2.26, 2.27 і табл. 2.2) і просочених електролітом сепараторів (рис. 2.28). При температурах від -40 до -10°С опір електроліту в 2-3 рази більше, ніж при температурі 25°С.

Питомий електроопір електроліту із збільшенням концентрації розчину сірчаної кислоти до певного рівня знижується, а потім зростає. Так, мінімальний питомий електроопір 1,33 Ом-см при температурі 20°С спостерігається у розчину сірчаної кислоти з концентрацією 30,6%. При подальшому збільшенні концентрації (або щільності) відновлюються іонні зв’язку, швидкість дисоціації зменшується, струмопровідних іонів стає менше і електроопір електроліту збільшується.

Початкова концентрація електроліту заряджених свинцевих акумуляторів зазвичай становить 35-42%, т.тобто дещо більше концентрації, при якій електроопір мінімально. Це пов’язано, насамперед, з необхідністю забезпечення запасу сірчаної кислоти, необхідної для розряду.

Враховується також зниження концентрації сірчаної кислоти в електроліті в процесі розряду. Дуже мала концентрація електроліту в кінці розрядження веде до зростання внутрішнього опору, більш швидкому падінню розрядної напруги і, як наслідок, зниження розрядної ємності. Обмеження по підвищенню концентрації сірчаної кислоти в електроліті пов’язані з прискореною пасивуванням електродів при розряді і в процесі зберігання акумуляторів з електролітом.

Опір сепараторів залежить від їх товщини, пористості і опору електроліту в порах. Матеріал і конструкція сепараторів відіграють особливо важливу роль при розряді акумуляторної батареї стартерних струмами в умовах низьких температур.

Омічний опір решіток електродів товщиною 1,5-2 мм знаходиться в межах 1,8-2,3 мОм. Губчастий свинець негативних електродів має питомий електроопір 1,83-10″* Ом-см, а двоокис свинцю позитивних електродів — 74-Ю — ‘ Ом-див. Електроопір решіток електродів стартерних батарей завтовшки 1,5-2,6 мм знаходиться в межах 1,8-3,0 мОм. В зарядженому стані опір негативного електрода становить 62 — 70%, а позитивного — 92-98% опору решіток. В процесі розряду на електродах відкладається сульфат свинцю з питомим опором 1-Ю 7 Ом-см, і опір електродів наближається до опору решіток.

Розподіл опору і відповідно втрат напруги (рис. 2.29) за елементами внутрішньої ланцюга акумуляторної батареї залежить від багатьох факторів.

На початку стартерного розряду при температурі -18°С опір пластин і струмоведучих деталей становить приблизно 20-30%, електроліту і сепараторів — 34-48%, опір поляризації — 32-45% від сумарного внутрішнього опору батареї. З пониженням температури частка опору поляризації, електроліту і сепараторів зростає.

Опір заряджених стартерних акумуляторів і навіть батареї послідовно з’єднаних акумуляторів складає від декількох тисячних до декількох сотих долей ома. Опір зменшується із збільшенням числа паралельних електродів в полублоках, тобто зі збільшенням ємності акумуляторної батареї. В процесі розряду в результаті хімічних реакцій на пластинах утворюється плохопроводящий сульфат свинцю. Щільність електроліту знижується від 1,22 — 1,30 до 1,06-1,14 г/см 3. Тому опір розрядженої акумуляторної бат

Автоматический полив участка: цена, стоимость Аккумуляторы: отзывы, цена Все для ресторана Все для смартфона Все о кондиционерах Все о шторах и жалюзях Все про Fiat Все про автозапчасти Все про автополив Все про аккумуляторы Все про дизайн интерьеров Все про дороги и тротуар Все про мебель Все про полив газонов Все про ремонт и покраску авто Все про трикотаж Все про шторы и их пошив Все против грызунов и насекомых Для крыши и забора Инвестиции и богатые люди Лучшее про полив газонов Магазин кальянов Мебель для дома: цена, отзывы Мебель под заказ Оборудование против грызунов и насекомых Оптимизация конверсий Отопительное оборудование для дома Переезд и перевозка грузов Полезные товары Популярное оборудование для магазинов Про биткоин и другие валюты Про ремонт стиральных машин Реабилитационные центры Системы автополива для участка Системы наблюдения Финансы и богатые люди